Říjen 2015

Slovo úvodem

12. října 2015 v 13:41 Moje hlody

Zdravím všechny, které klopýtavá náhoda zavedla na tento blog. Blog bude věnovaný mé literární tvorbě. Samozřejmě z tohoto počinu neočekávám nic menšího než nominaci v rámci cen Magnesia Litera, ale pokud by se ale aspoň pár lidí občas u tohoto blogu zabavilo, zkrátilo si čekání u zubaře nebo si ho se zálibou pročítalo v kanceláři schovaní před šéfem za bednou monitoru, byla by to taky dostačující odměna.

Od dětství jsem ráda psala příběhy, ale až poslední dobou se tomu ve volném čase věnuju trochu víc. Mým snem je napsat a vydat román. První část tohoto snu jsem si splnila už v roce 2013, kdy jsem svůj fantasy román "A spatřila jednorožce" dokončila poprvé. Píšu "poprvé," protože od té doby na něm stále pracuji, ačkoliv ho po každé celkové úpravě vždy považuji opět za dokončený. Ale jen na chvíli. Ve skutečnosti ho neustále střídavě upravuju, nebo na něj zapomínám již dlouhé tři roky.

V rubrice "Ozvěny Příboje" je možné najít fantasy příběhy ze světa tohoto románu. Jedná se o sousotroví Tarlah, jehož největším ostrovem je Skarppa, což ve starém jazyce ostrovanů znamená Příboj. Tento svět vznikl v prapodivných zákoutích mé mysli už kdysi dávno a nyní jsem se rozhodla věnovat ho světuUsmívající se.

Dále tu mohou milovníci Harryho Pottera najít povídky obsahující především postavy Snapea a Hermiony. U podobných povídek jiných autorů jsem strávila mnoho dní i nocí a vždy, když jsem objevila nějakou novou, hodně zajímavou povídku, měla jsem takovou radost, jako bych po letech samoty narazila na vysněného chlapa. Nakonec jsem si řekla, že je načase, abych něco stvořila sama. Prvním mým dílem ze světa J. K. Rowlingové je romanťárna "I kletba sbližuje." Snad někomu přinese stejné nadšení jako mně tenkrát jiné fanfiction příběhy.

Samozřejmě budu ráda za jakékoliv komentáře k příspěvkům, vzhledu blogu a tak celkově ke všemu, co se tu objeví nebo vás napadneUsmívající se.

A teď už nezbývá než popřát příjemné počtení!

Král Já I.

9. Kapitola A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 18:42

Shentara se rozhodne svému vězniteli vyprávět celý svůj příběh - o tom, jak se seznámila se Srpcem z Bogoly, o Mlžném hradě skrytém na pláních Moldavaru a o tom, co to skutečně znamená spatřit jednorožce...


8. Kapitola A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 18:40

Dívka cestou vzpomíná na to, jak poprvé spatřila jednorožce. Nic ale nebývá nakonec tak, jak si to člověk vysní...


7. Kapitola A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 18:37

Z poslechu písničky, kterou si Mlynář po cestě zpívá, se mladé dívce vybaví celý její životní příběh. A vzpomene si i na to, že tu píseň napsal bard Thurpis na základě jejího vyprávění... A na počátku toho všeho bylo přání jedné malé holčičky spatřit jednorožce... Další kapitola je zde!


6. Kapitola A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 18:35

Koňský hřbet se rytmicky pohupuje a mladá dívka si pomalu začíná vzpomínat na svou minulost... včetně toho, jak si jako malé dítě přála spatřit jednorožce... Je tady další kapitola A spatřila jednorožce!


5. Kapitola A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 18:30
Naši hrdinové se vydávají na cestu a Mlynář se pořád drží svých Zásad...


4. Kapitola A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 18:28

Další kapitola a mladá hrdinka si pořád ještě nevzpomněla na svou minulost...


3. Kapitola A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 18:21
Další kapitola románu A spatřila jednorožce. Příběh se z Mlynářových vzpomínek vrací do opuštěné polorozpadlé stodoly a vězeňkyně se probírá z bezvědomí... Mimo dějovou linii se objevuje pasáž barda Thurpise, jenž se na ostrovech proslavil svým eposem Prokletí Havrnů. Co má bardovo vyprávění společného s celým příběhem?


2. Kapitola A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 18:20

Nájemný zabiják s přezdívkou Mlynář vzpomíná na noc, kdy byl na novou práci spolu se svým kolegou panem Cibulkou najat na starém, posvátném hřbitově... Tu noc zakopávali tělo... Tu noc se znovu setkali se Srpcem z Bogoly...


1. Kapitola A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 16:38

Začátek románu A spatřila jednorožce! Nájemný zabiják Mlynář táhne svou mladou vězenkyni zimní pustinou... Kam ji vleče a proč?


A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 15:15 A spatřila jednorožce

1. část - Mlynář


První část románu A spatřila jednorožce je pojmenovaná "Mlynář" po známém ostrovním nájemném zabijákovi, který celý příběh otvírá. Prolog k začátku příběhu je výňatkem z Kroniky Hlídačů napsané hlídačským písařem Negrú-Vogou, ve kterém shrnuje své pocity z přijetí postu Hlídače a složení Přísahy.