1.část A spatřila jednorožce - Mlynář

11. října 2015 v 15:15 |  A spatřila jednorožce

První část románu A spatřila jednorožce je pojmenovaná "Mlynář" po známém ostrovním nájemném zabijákovi, který celý příběh otvírá. Prolog k začátku příběhu je výňatkem z Kroniky Hlídačů napsané hlídačským písařem Negrú-Vogou, ve kterém shrnuje své pocity z přijetí postu Hlídače a složení Přísahy.


vět se změnil.

Vyřknutí jediného slova otočilo život naruby.

Přísahám.

Je to jen slovo. Vánek ho dokáže odnést lehčeji než list opadajícího dubu, a přesto zatěžuje jako olověná koule přikovaná ke kotníku.

Svět zůstal stejný. Vždy byl takový.

Změnili jsme se tedy my?

Chtěl bych odpovědět NE. Chtěl bych říci, že jen zmizel háv, jenž to všechno zakrýval. Chtěl bych říci, že se mi splnil sen.

Byli jsme vybráni, protože jsme věřili, protože jsme uměli doufat, protože nás naše představy a přání oddělovaly od stáda přízemnosti a obyčejnosti.

Když nám ale vezmou naše sny, co nás činí odlišnými od ostatních?

Když se sny stanou skutečností…když jsou všechny představy pravdou, o čem pak zbývá snít?

Splnila nám sen.

Změnila nás.

Už neumíme doufat, už neumíme snít.

Uvrhla nás v stádo.

Negrú-Voga, Kronika Hlídačů

9. Kapitola

Poslední kapitola této části. Shentara se rozhodne svému vězniteli vyprávět celý svůj příběh - o tom, jak se seznámila se Srpcem z Bogoly, o Mlžném hradě skrytém na pláních Moldavaru a o tom, co to skutečně znamená spatřit jednorožce...

8. Kapitola

Dívka cestou vzpomíná na to, jak poprvé spatřila jednorožce. Nic ale nebývá nakonec tak, jak si to člověk vysní...

7. Kapitola

Z poslechu písničky, kterou si Mlynář po cestě zpívá, se mladé dívce vybaví celý její životní příběh. A vzpomene si i na to, že tu píseň napsal bard Thurpis na základě jejího vyprávění... A na počátku toho všeho bylo přání jedné malé holčičky spatřit jednorožce... Další kapitola je zde!

6. Kapitola

Koňský hřbet se rytmicky pohupuje a mladá dívka si pomalu začíná vzpomínat na svou minulost... včetně toho, jak si jako malé dítě přála spatřit jednorožce... Je tady další kapitola A spatřila jednorožce!

5. Kapitola

Naši hrdinové se vydávají na cestu a Mlynář se pořád drží svých Zásad...

4. Kapitola

Další kapitola a mladá hrdinka si pořád ještě nevzpomněla na svou minulost...

3. Kapitola

Další kapitola románu A spatřila jednorožce. Příběh se z Mlynářových vzpomínek vrací do opuštěné polorozpadlé stodoly a vězeňkyně se probírá z bezvědomí... Mimo dějovou linii se objevuje pasáž barda Thurpise, jenž se na ostrovech proslavil svým eposem Prokletí Havrnů. Co má bardovo vyprávění společného s celým příběhem?

2. Kapitola

Nájemný zabiják s přezdívkou Mlynář vzpomíná na noc, kdy byl na novou práci spolu se svým kolegou panem Cibulkou najat na starém, posvátném hřbitově... Tu noc zakopávali tělo... Tu noc se znovu setkali se Srpcem z Bogoly...

1. Kapitola

Začátek románu A spatřila jednorožce! Nájemný zabiják Mlynář táhne svou mladou vězenkyni zimní pustinou... Kam ji vleče a proč?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 11. října 2015 v 15:25 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :) moc díky!! :)
(podmínka je přihlášení na facebook)

2 Morriardy Morriardy | E-mail | Web | 26. října 2015 v 21:54 | Reagovat

:O "Je to jen slovo. Vánek ho dokáže odnést lehčeji než list opadajícího dubu, a přesto zatěžuje jako olověná koule přikovaná ke kotníku." mám zimomriavky. ááá! tfuj tfuj. človeče, to sa mi už dlho nestalo. a to je len začiatok... Skladám klobúk! Bravúrny začiatok!

3 Klarisa Klarisa | 17. listopadu 2015 v 17:25 | Reagovat

[2]: Díky moc!:) Tak snad to nezkazim :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama