A spatřila jednorožce

11. října 2015 v 15:15 |  A spatřila jednorožce

1. část - Mlynář


První část románu A spatřila jednorožce je pojmenovaná "Mlynář" po známém ostrovním nájemném zabijákovi, který celý příběh otvírá. Prolog k začátku příběhu je výňatkem z Kroniky Hlídačů napsané hlídačským písařem Negrú-Vogou, ve kterém shrnuje své pocity z přijetí postu Hlídače a složení Přísahy.


vět se změnil.

Vyřknutí jediného slova otočilo život naruby.

Přísahám.

Je to jen slovo. Vánek ho dokáže odnést lehčeji než list opadajícího dubu, přesto zatěžuje jako olověná koule přikovaná ke kotníku.

Možná svět zůstal stejný, jen jsme se změnili my.

Byli jsme vybráni, protože jsme věřili, protože jsme uměli doufat, protože nás naše představy a přání oddělovaly od stáda přízemnosti.

Když nám ale vezmou naše sny, co nás činí odlišnými od ostatních? Když se sny stanou skutečností, o čem pak zbývá snít?

Splnila nám sen.

Změnila nás.

Už neumíme doufat, už neumíme snít.

Uvrhla nás v stádo.

Negrú-Voga, Kronika Hlídačů

1. Kapitola

Začátek románu A spatřila jednorožce! Nájemný zabiják Mlynář táhne svou mladou vězenkyni zimní pustinou... Kam ji vleče a proč?

2. Kapitola

Nájemný zabiják s přezdívkou Mlynář vzpomíná na noc, kdy byl na novou práci spolu se svým kolegou panem Cibulkou najat na starém, posvátném hřbitově... Tu noc zakopávali tělo... Tu noc se znovu setkali se Srpcem z Bogoly...

3. Kapitola

Další kapitola románu A spatřila jednorožce. Příběh se z Mlynářových vzpomínek vrací do opuštěné polorozpadlé stodoly a vězeňkyně se probírá z bezvědomí... Mimo dějovou linii se objevuje pasáž barda Thurpise, jenž se na ostrovech proslavil svým eposem Prokletí Havrnů. Co má bardovo vyprávění společného s celým příběhem?

4. Kapitola

Další kapitola a mladá hrdinka si pořád ještě nevzpomněla na svou minulost...

5. Kapitola

Naši hrdinové se vydávají na cestu a Mlynář se pořád drží svých Zásad...

6. Kapitola

Koňský hřbet se rytmicky pohupuje a mladá dívka si pomalu začíná vzpomínat na svou minulost... včetně toho, jak si jako malé dítě přála spatřit jednorožce... Je tady další kapitola A spatřila jednorožce!

7. Kapitola

Z poslechu písničky, kterou si Mlynář po cestě zpívá, se mladé dívce vybaví celý její životní příběh. A vzpomene si i na to, že tu píseň napsal bard Thurpis na základě jejího vyprávění... A na počátku toho všeho bylo přání jedné malé holčičky spatřit jednorožce... Další kapitola je zde!

8. Kapitola

Dívka cestou vzpomíná na to, jak poprvé spatřila jednorožce. Nic ale nebývá nakonec tak, jak si to člověk vysní...

9. Kapitola

Poslední kapitola této části. Shentara se rozhodne svému vězniteli vyprávět celý svůj příběh - o tom, jak se seznámila se Srpcem z Bogoly, o Mlžném hradě skrytém na pláních Moldavaru a o tom, co to skutečně znamená spatřit jednorožce...

2. část - Srpec

Zatímco Mlynář vede Shentaru zimní pustinou za Měsíčním havranem, který si její zajetí z neznámých důvodů zaplatil, začíná mu Shentara vyprávět svůj příběh a vrací se k okamžiku svého zasvěcení mezi Hlídače, které nedopadlo přesně podle jejích představ.


lasy barvy slámy trčely z nepřirozeně kulaté hlavy připomínající měsíc v úplňku do všech stran. Vypadal jako strašák na odhánění ptáků a bílý byl jako smrt.

Byl Smrt.

A Smrt řekl: "Mě si musíš zasloužit."

A tím je odsoudil k věčnosti.

Z Legendy o Věčných poutnících

10. Kapitola

Shentara, na Mlžném hradě zvaná Ghabrinnel, vypráví Mlynářovi svůj životní příběh a začíná tím, jak čelila úkolu, jehož zvládnutí ji mělo zasvětit mezi Hlídače. Zajmout známého zabijáka Srpce z Bogoly a nechat ho projít kouzlem Spojejní ale nebude jen tak... První kapitola druhé části románu A spatřila jednorožce je tady!

11. Kapitola

Boj se Srpcem z Bogoly pokračuje a Grabrinnel se přitom snaží vzpomenout si na svůj výcvik, který absolvovala na Mlžném hradě a který ji měl na tuto zkoušku připravit. Ale někdy ani sebelepší příprava nezabrání velkému zklamání...

12. Kapitola

Jak dopadne boj na krušinské pláni? Bude Srpec z Bogoly spoután kouzlem Spojení s bezvědomým věznem, aby bylo zastaveno jeho nelítostné vraždění? Přečtěte si v další kapitole A spatřila jednorožce!

13. Kapitola

Je tady další kapitola A spatřila jednorožce. Zasvěcení je u konce, ale žádné oslavy se nekonají. První zkouška mladé Hlídačky nedopadla podle plánů a neomylně přichází pocit viny. Co na to řekne vedoucí Hlídačů Tanira Bo?

14. Kapitola

Daší kapitola románu A spatřila jednorožce. Kapitola se odehrává v Mlžném hradě, sídle Hlídačů. Ghabrinnel spolu se Santrou vzpomínají na minulost a přemýšlí o budoucnosti...

15. Kapitola

Nastává nový den a Hlídači odpočívají v Krbové síni Mlžného hradu, jen Ghabrinnel svírá duši předzvěst něčeho zlého. Hradní vědma má schopnost věštit z plamenů, s hrůzou v očích se od nich ale odvrací... A i bard Thurpis odkryje v další části svého eposu, který volně postavil na Ghabrinnelině vyprávění, svou předatavu o tom, jak se to s děsivou kletbou odehrálo...

16. Kapitola

Mladá Hlídačka dál vypráví nájemnému zabijákovi Mlynářovi svůj příběh a oba si uvědomí, že se jejich osudy už kdysi dávno nepřímo střetly... V hospodě U Zlatého úhoře, které se od jisté doby přezdívá hospoda U Krvavého úhoře... Proč?

17. Kapitola

Jak dopadne bitka v hospodě U Zlatého úhoře, kam přišli nájemní zabijáci Mlynář a Cibulka vyřídit další dobře placenou zakázku - vyvraždit spiklence proti místodržícímu? A co se stane, když se v lokále náhle objeví Srpec z Bogoly, který tam své bývalé kolegy sledoval přes krušinské pláně? A jak uspějí Hlídači Ewen a Beas vyslaní Tanirou Bo, aby zabránili tragédii...?

18. Kapitola

Je tady poslední krátká kapitolka druhé části A spatřila jednorožce s názvem Srpec. Nájemní zabijáci Mlynář a Cibulka v hospodě U Zlatého úhoře sice propíchli Srpce z Bogoly pohrabáčem, ten ale jako Věčný poutník nemůže zemřít. A teď je kouzlem Spojení svázán s Hlídačem Carnegilem...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 11. října 2015 v 15:25 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :) moc díky!! :)
(podmínka je přihlášení na facebook)

2 Morriardy Morriardy | E-mail | Web | 26. října 2015 v 21:54 | Reagovat

:O "Je to jen slovo. Vánek ho dokáže odnést lehčeji než list opadajícího dubu, a přesto zatěžuje jako olověná koule přikovaná ke kotníku." mám zimomriavky. ááá! tfuj tfuj. človeče, to sa mi už dlho nestalo. a to je len začiatok... Skladám klobúk! Bravúrny začiatok!

3 Klarisa Klarisa | 17. listopadu 2015 v 17:25 | Reagovat

[2]: Díky moc!:) Tak snad to nezkazim :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama