Listopad 2015

Podzim

25. listopadu 2015 v 20:18 Vyprávění slavných bardů
Lupení ze stromů už skoro opadalo a tu a tam se v povětří místo pestrobarevných lístků vznáší sněhové vločky, a tak jako vzpomínku na nejbarevnější období roku přidávám báseň s názvem Podzim.

Škola čarodějek Gaer Ysgeard

24. listopadu 2015 v 23:47

Další nahlédnutí do světa čarodějů, nebo spíše čarodějek! Škola čarodějek Gaer Ysgerard, neboli Nový Domov, jak svou školu ve staroostrovanštině mladé učenky poeticky nazvaly se nachází v Enwinu, na ostrově Narja a jedná se o jedinou dívčí čarodějnou školu na ostrově i na Pevnině. Jak to se založením školy bylo...?Citadela Oro - Ostrovní vojenská pevnost

24. listopadu 2015 v 22:53

Co je stavba zvaná Citadela Oro? Citadela je vojenská pevnost v severní části ostrova, která je významná svou ochrannou fukncí v případě napadení ostrova. Hlavní budovou je nízká ale mohutná stavba, která jako téměř jediná část Citadely zázračně přežila válku s císařem.Co bude dál... ?

17. listopadu 2015 v 15:26 Moje hlody

Prošla jsem složitým a vyčerpávajícím procesem zamyšlení se nad budoucností a jediné k čemu jsem dospěla, bylo, že jsem si tak nějak nahrubo v hlavě utřídila představu o tomto blogu. Je mi jasné, že když se ty pracně vysoustružené plány a svět bořící představy vypustí do života, vypadají často dost odlišně než jejich myslí hýřící vzory a předlohy. A pak většinou neomylně přichází jeden z nejtěžších pocitů - zklamání. Nicméně jsem se zařekla, že hrozba zklamání, která visí nad hlavou všech lidí - a amatérských spisovatelů především, mě přece nemůže zastavit ve snaze docílit mých snů...
Gerbider aneb jak funguje svět čarodějů

17. listopadu 2015 v 11:46

ednou z nejznámější staveb ostrova je Gerbider - sídlo ostrovních čarodějů. Jak funguje svět čarodějů a jak vypadá Gerbider?

Čarodějnému světu vládne Konvent. Konvent se schází v pevnosti Herder, základním sídle čarodějného společenství, jež se nalézá na Pevnině v nezávislém území Duhoboru. Má několik stálých členů a dále se v něm střídá pět Dvanáctých neboli nejvyšších čarodějů z různých zemí dle kolového systému. V ostatních zemích zastupují čarodějnou moc podřízené komplexy. Baštou skarppských čarodějů je pevnost Gerbider nacházející se v Nissingeru, západním bezirku ostrova, ve městě Zlaté Vrchy. Gerbiderský komplex má stejně jako jiné komplexy Radu dvanácti čarodějů, ve které dle nařízení Konventu nezasedá žádná žena.

Mlžný hrad - sídlo Hlídačů

16. listopadu 2015 v 18:57

strov Skarppa oplývá mnoha zajímavými stavbami a pevnostmi. Jednou z nich je i Mlžný hrad, a to i přesto, že o jeho existenci téměř nikdo neví...


Zeměpiscův svitek

16. listopadu 2015 v 18:49 Toulky souostrovím

Souostroví Tarlah, neboli Želva, leží v Severním moři západně od Pevniny a svůj název získalo podle tvora, kterého na zeměpisných mapách připomíná. Největším ostrovem souostroví je Skarppa, nazývaný též Bílý Příboj podle bouřlivě zpěněných bílých vln, jež se rozbíjí o vysoké, strmé útesy vykreslující jižní stranu ostrova. Skarppu obklopuje dalších pět větších ostrovů - Narja známá díky své ženské čarodějné škole, Edirghag, Tigrida, Deatta a Brigsgrief.

Od Pevniny, kde se nachází země Goligor se světoznámou univerzitou, Morina vedená rozpínavým a mocichtivým císařem, severní Wallender a území čarodějů Duhobor, dělí ostrovy průliv Leathan (Široký).