Co bude dál... ?

17. listopadu 2015 v 15:26 |  Moje hlody

Prošla jsem složitým a vyčerpávajícím procesem zamyšlení se nad budoucností a jediné k čemu jsem dospěla, bylo, že jsem si tak nějak nahrubo v hlavě utřídila představu o tomto blogu. Je mi jasné, že když se ty pracně vysoustružené plány a svět bořící představy vypustí do života, vypadají často dost odlišně než jejich myslí hýřící vzory a předlohy. A pak většinou neomylně přichází jeden z nejtěžších pocitů - zklamání. Nicméně jsem se zařekla, že hrozba zklamání, která visí nad hlavou všech lidí - a amatérských spisovatelů především, mě přece nemůže zastavit ve snaze docílit mých snů...

A tak pomalu začínám tenhle blog formovat. Pod rubrikou Ozvěny Příboje jsem přidala Zeměpiscův svitek. Zde je mým cílem představit důležité body mého smyšleného ostrovního světa, kde se budou odehrávat události všech zde prezentovaných příběhů, aby se mohl potenciální čtenář v příbězích lépe zorientovat. Mapa možná není moc přehledná, v jednotlivých odkazech na význačná místa ostrovů se ale čtenář alespoň trochu vpraví do děje románu A spatřila jednorožce a dalších povídek, takže by pak nemusel být tak ztracen - aspoň v to doufámUsmívající se

Chtěla bych, aby jednotlivé povídky a příběhy, které se tu budou objevovat, dokreslovaly život obyvatel ostrovů a jeho zákonitosti tak, aby byl vytvořen jednotný celkový obraz tohoto smyšleného světa.

A má nejbarvitější představa - plánuju ke každé kapitole nebo každému místu vložit nějakou fotku. Problém je v současné moderní, technické době najít střípky minulosti tak, aby se výjevy na fotkách daly pokládat alespoň vzdáleně za něco, co by pasovalo do fantasy/středověkého světa. Zatím jsem prošla svoje dřívější fotky a něco jsem nahrála, nicméně sehnat fotky objektů a míst, které by mohly zastupovat Mlžný hrad, komplex čarodějů Gerbider nebo nějaká další středověká stavení určitou dobu zabere.

Všechny tyhle své naděje upínám k březnu 2016 (vím, je to za dlouhoUsmívající se). To jedu s kamarády na týdenní výlet po drsné přírodě Irska zakončený oslavou dne svatého Patrika v Dublinu. Mám takový dojem, že irská krajina, rozvaliny starých věží na rozeklaných pobřežích a pozůstatky středověkých hradů nejlépe odpovídají mé představě o světě ostrova Skarppa, takže doufám, že si odtud přivezu spoustu dobrých fotek, které by mé příběhy dokreslily. Do té doby se bude blog muset spokojit s tím, co najdu ve svém archivu nebo s tím, na co narazím při různých procházkách a výletech tady u nás.

Naděje na to, že sem občas nějaká fotka přibude, mě ale neopouští. Člověk, když se podívá pořádně kolem sebe, totiž zjistí, že stopy fantazie jsou všude kolem nás.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aynarra Tulrgar Aynarra Tulrgar | Web | 22. listopadu 2015 v 8:17 | Reagovat

Přeji hodně štěstí v tvorbě a rozhodně to nevzdávej :) Hledání fotek a popis postav je dobrý pro udržování stavu "mám chuť psát" a až to opravdu přijde, půjde ti to jak po másle :)

2 ozvenypriboje ozvenypriboje | 23. listopadu 2015 v 13:52 | Reagovat

[1]: Dík, dík! Snad máš pravdu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama