Gerbider aneb jak funguje svět čarodějů

17. listopadu 2015 v 11:46

ednou z nejznámější staveb ostrova je Gerbider - sídlo ostrovních čarodějů. Jak funguje svět čarodějů a jak vypadá Gerbider?

Čarodějnému světu vládne Konvent. Konvent se schází v pevnosti Herder, základním sídle čarodějného společenství, jež se nalézá na Pevnině v nezávislém území Duhoboru. Má několik stálých členů a dále se v něm střídá pět Dvanáctých neboli nejvyšších čarodějů z různých zemí dle kolového systému. V ostatních zemích zastupují čarodějnou moc podřízené komplexy. Baštou skarppských čarodějů je pevnost Gerbider nacházející se v Nissingeru, západním bezirku ostrova, ve městě Zlaté Vrchy. Gerbiderský komplex má stejně jako jiné komplexy Radu dvanácti čarodějů, ve které dle nařízení Konventu nezasedá žádná žena.
Gerbiderský komplex byl původně založen králem Rimaimesem ar Zimmerei, řečeným Hrbatým k ochraně východních hranic souostroví, později se stal sídlem Rady čarodějů, jakožto orgánu vládnoucího ostrovním čarodějům a podřízeného pevninské zemi Duhobor. Komplex se skládá z Hradu čarodějů s nejvyšší Orlí věží, božího chrámu, školy čarodějů Fahrnwill, ubytovny Lovců a svatyně Darnhoke, posvátného místa, kde se Lovci mohou nerušeně soustředit.


Lovci jsou bojovníci a zaříkávači s příhodným nadáním vypátrat kohokoliv, které využívají k vykonávání hlavního poslání čarodějů, jímž je udržování klidu, pořádku a spravedlnosti. Čarodějové mají Lovce pod svou správou a v případě potřeby je vysílají zadržet nájezdníky, vypátrat lupiče nebo dopadnout jiné zločince. Čarodějové a Lovci mají být z podstaty politicky neutrální a sloužit potřebám lidu, vždy tomu ale tak nebylo. Především během Západní války, poté co morinský císař Daewid tor Grewinn obsadil pevninské země Wallender, Duhobor a Goligor a později i ostrovy, se stávalo, že čarodějové a jejich Lovci sloužili zájmům císaře spíše než zájmům běžného lidu. Po vylodění císařské armády na východním pobřeží ostrova se strhla bitva u ústí řeky Lhany do moře. Za pomoci svého čaroděje Thengora Dogushara porazila císařská vojska královu armádu, rozprášila vládnoucí klan Zimmerei i všech dvanáct členů Rady Gerbideru, kteří ač z principu neutrální se připojili do bitvy a hájili krále Ferisara z rodu Zimmerei.

Joras ar Hemawer, Lovec, který v ten den stál po boku gerbiderských čarodějů jako jejich případná ochrana, na ten okamžik zavzpomínal takto:

Na návrší nízkého kopce, který čněl nad korytem řeky Lhany, stálo v řadě dvanáct čarodějů. V prudkém vichru jim vlály pláště stejně jako potrhané zástavy krále Ferisara I. v bitevní vřavě dole pod kopcem, jejich tváře však byly dokonale klidné.
"Jsme neutrální instituce," připomněl Dvanáctý čaroděj Gerbideru Gegerar z Trocvinu, aniž si všiml, že má zaťatou ruku v pěst.
"Královská vláda padne, ale my přetrváme," pronesl pevně jeho zástupce, Jedenáctý čaroděj, zatímco smutně shlížel na události odehrávající se pod nimi.
"Je jedno, kdo sedí na trůnu souostroví. Gerbider je podřízen Duhoboru, ne králi," dodal Desátý.
"Čarodějové se nesmí plést do mocenských rozbrojů," přikývl Devátý.
"Tak proč jsme tady?" zeptal se Osmý do dunění větru a odhodil si neposedné vlasy z očí.
"Čarodějové musí mít přehled o všem, ale starat se o jen čaroděje a o obyčejné lidi," řekl Sedmý.
"Dole umírají obyčejní lidé," připomněl Šestý.
"Ale kdo je lepší? Ti z Ostrovů nebo z Pevniny?" nadhodil Pátý.
"A dá se to vůbec rozhodnout?" chtěl vědět Čtvrtý.
"To dokáže rozhodnout jen srdce," odpověděl Třetí.
"Mé srdce bije pro rodné ostrovy," konstatoval Druhý. "A při tomhle pohledu puká."
První čaroděj Gerbideru se otočil ke svým druhům a zhluboka si povzdechl. "Tak na co ještě čekáme?"

A tak se stalo, že v bitvě u Lhany padlo všech dvanáct čarodějů a Thengor Dohushar se po obsazení ostrovů císařskou armádou stal novým Dvanáctým čarodějem vylidněného Gerbideru.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama