Mlžný hrad - sídlo Hlídačů

16. listopadu 2015 v 18:57

strov Skarppa oplývá mnoha zajímavými stavbami a pevnostmi. Jednou z nich je i Mlžný hrad, a to i přesto, že o jeho existenci téměř nikdo neví...

Mlžný hrad je sídlem Hlídačů, tajné skupiny, která stráží Tajemství, a zajišťuje tak bezpečí obyvatelům ostrova a udržuje jejich klidný spánek. Hrad stojí na Schodech Moldavaru, horském uskupení na jihu Skarppy ohraničujícím rozlehlé moldavarské pláně, jež se postupem času staly místem opředeným děsivými zkazkami a dějištěm různých nevysvětlitelných záhad a událostí. Vystavět ho nechal Zagraš Veliký, první z Hlídačů, původním povoláním čaroděj, jemuž jeho mimořádné čarodějné schopnosti umožnily vyvinout mocné kouzlo neviditelnosti, které nazval Závoj a kterým celý hrad zakryl lidským očím. To vše proto, aby ukryl Tajemství - sílu Věčných poutníků, nesmrtelných zrůd, které živí jen touha po krvi a utrpení. V průběhu dlouholetého výzkumu zjistil o Nesmrtelných vše, co mohl, a pak sám vymyslel celý systém, na němž stojí poslání Hlídačů, včetně kouzla Spojení, které připoutá Nesmrtelné k předem vybranému odsouzenci a znemožní jim Přenesení do náhodné lidské duše. Rovněž nechal pod hradem vystavět ohradu, do které sehnal všechny jednorožce, protože jen jejich maso dokáže udržet Nesmrtelné v řetězech. Ukradl tak jednorožce lidským zrakům a udělal z nich tvory z bájí a legend.

Představeným Hlídačů je Nejvyšší Hlídač, který udržuje Závoj, předsedá Radě Hlídačů a stará se o chod hradu. Provoz hradu je financován z peněz čarodějné Rady v Gerbideru na základě Dohody. Čarodějové a jejich Lovci jsou proto jediní, kdo o existenci hradu kromě jeho obyvatelů vědí.


Ostatní, komu se náhodně podaří nahlédnout pod Závoj, považují to, co viděli, za přelud, a pokud svým očím uvěří, odsoudí se k věčnému přízvisku blázen. Jistý obchodník své ženě po návratu z cest, kde hýřil penězi a užíval si s cizinkami, zaujatě tvrdil, že pod Schody Moldavaru, horským úbočím, které celému území panuje, spatřil úkaz jako z nějaké taškařice. Vzduch se na pozadí hor zavlnil jako vlajka vlající ve větru, když tu se na pláni objevila podezřelá dvojice.

"Slez z toho jednorožce, Carnegile!" křičela vysoká žena s dlouhými plavými vlasy na opilého muže kývajícího se na bílém koni s rohem uprostřed čela. Ten na ni v odpověď volal: "Asi jsem víc panna než ty, Asaharo!" a bouřlivě se při tom smál.

Jeho žena se spokojeně usmála. Musí mi být na svých dlouhých cestách věrný, pomyslela si, protože noční přelud panny a jednorožce může být dozajista způsoben pouze nedostatkem postelových radovánek. Dál už se tím nezabývala. Kdo se ale oním incidentem zabýval, byla Tanira Bo, Zastupující Nejvyšší Hlídačka Mlžného hradu. Asaharu a Carnegila poslala za trest za porušení nařízení o utajení jako doprovod na zaučení nové Hlídačky Ghabrinnel Mompri. O tom, jak to tenkrát dopadlo, mluví kronika hlídačského písaře Negrú-Vogy a román A spatřila jednorožce popisující příběhy z Mlžného hradu s využitím dostupných pramenů - nalezené kroniky, zápisů z ostrovní Univerzity a především vzpomínek Hlídačů a ostatních hrdinů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama