Prosinec 2015

12. Kapitola A spatřila jednorožce

27. prosince 2015 v 15:34
Jak dopadne boj na krušinské pláni? Bude Srpec z Bogoly spoután kouzlem Spojení s bezvědomým věznem, aby bylo zastaveno jeho nelítostné vraždění? Přečtěte si v další kapitole A spatřila jednorožce!


11. Kapitola A spatřila jednorožce

27. prosince 2015 v 15:27

Boj se Srpcem z Bogoly pokračuje a Grabrinnel se přitom snaží vzpomenout si na svůj výcvik, který absolvovala na Mlžném hradě a který ji měl na tuto zkoušku připravit. Ale někdy ani sebelepší příprava nezabrání velkému zklamání...


10. Kapitola A spatřila jednorožce

7. prosince 2015 v 17:45

Shentara, na Mlžném hradě zvaná Ghabrinnel, vypráví Mlynářovi svůj životní příběh a začíná tím, jak čelila úkolu, jehož zvládnutí ji mělo zasvětit mezi Hlídače. Zajmout známého zabijáka Srpce z Bogoly a nechat ho projít kouzlem Spojejní ale nebude jen tak... První kapitola druhé části románu A spatřila jednorožce je tady!


Ostrovní svatyně - místo zázraků

5. prosince 2015 v 16:15

Souostroví Tarlah je malé souostroví, které, co se týče přírodních krás a zajímavostí, toho nemá zase tolik co nabídnout. Jsou dozajista zajímavější místa, jak se shodla většina morinských šlechticů, kteří po dobytí ostrova přesídlili z Moriny na Skarppu. Sama žena Emawera z Greg-Denu, morinského rytíře, který za své zásluhy ve válce dostal odměnou jeden z ostrovních hradů, ho nazývala kupou hoven (viz. 3. kapitola A spatřila jednorožce), přesto se zde našlo alespoň tolik pamětihodností, aby zápisky o nich proslavily jednoho cestovatele. Derime ar Gaderi, sesbíral své cestovatelské poznatky a ve svých spisech shrnul historii a geografické zajímavosti souostroví. A i když jako věčný hledač krás, za kterého se považoval, rodnému ostrovu nikdy příliš neholdoval, přece jen na svých cestách našel místo, které ho uchvátilo.


Králův Dvůr – Ard Bewarer

5. prosince 2015 v 15:49

Ard Bewarer, neboli Králův Dvůr, byl sídlem vládce souostroví po celá staletí. Nachází se na východním pobřeží, kde ústí řeka Lhana do moře, a spíše než o palác se jedná o pevnost. Na jeho opevnění se přičinil především král Ferisar I. z klanu Zimmerei, který se snažil zajistit bezpečí jeho obyvatelům v nadcházející válce, o které věděl, že se jí nemůže vyhnout.