2. část A spatřila jednorožce - Srpec

7. prosince 2015 v 17:38 |  A spatřila jednorožce
Zdravím všechny! Pro ty, kteří se prokousali první částí románu A spatřila jednorožce a seznámili se se Shentarou a nájemným zabijákem Mlynářem, se otevírá 2. část s názvem Srpec, které je pojmenována po Srpci z Bogoly, jenž býval spolu s Mlynářem a panem Cibulkou součástí tria nejlepších zabijáků na ostrovech.

Zatímco Mlynář vede Shentaru zimní pustinou za Měsíčním havranem, který si její zajetí z neznámých důvodů zaplatil, začíná mu Shentara vyprávět svůj příběh a vrací se k okamžiku svého zasvěcení mezi Hlídače, které nedopadlo přesně podle jejích představ.

Druhá část románu se bude točit převážně kolem Hlídačů, strážců Nesmrtelných, vedených zastupující Nejvyšší Hlídačkou Tanirou Bo a poodkryje, jak vypadá jejich poslání. Prolog ke druhé části pochází právě z Legendy o Věčných poutnících - o Nesmrtelných procházejících světem a vraždících na potkání.

Přeji příjemné čtění!


lasy barvy slámy trčely z nepřirozeně kulaté hlavy připomínající měsíc v úplňku do všech stran. Vypadal jako strašák na odhánění ptáků a bílý byl jako smrt.

Byl Smrt.

A Smrt řekl: "Mě si musíš zasloužit."

A tím je odsoudil k věčnosti.

Z Legendy o Věčných poutnících18. Kapitola

Je tady poslední krátká kapitolka druhé části A spatřila jednorožce s názvem Srpec. Nájemní zabijáci Mlynář a Cibulka v hospodě U Zlatého úhoře sice propíchli Srpce z Bogoly pohrabáčem, ten ale jako Věčný poutník nemůže zemřít. A teď je kouzlem Spojení svázán s Hlídačem Carnegilem...

17. Kapitola

Jak dopadne bitka v hospodě U Zlatého úhoře, kam přišli nájemní zabijáci Mlynář a Cibulka vyřídit další dobře placenou zakázku - vyvraždit spiklence proti místodržícímu? A co se stane, když se v lokále náhle objeví Srpec z Bogoly, který tam své bývalé kolegy sledoval přes krušinské pláně? A jak uspějí Hlídači Ewen a Beas vyslaní Tanirou Bo, aby zabránili tragédii...?

16. Kapitola

Mladá Hlídačka dál vypráví nájemnému zabijákovi Mlynářovi svůj příběh a oba si uvědomí, že se jejich osudy už kdysi dávno nepřímo střetly... V hospodě U Zlatého úhoře, které se od jisté doby přezdívá hospoda U Krvavého úhoře... Proč?

15. Kapitola

Nastává nový den a Hlídači odpočívají v Krbové síni Mlžného hradu, jen Ghabrinnel svírá duši předzvěst něčeho zlého. Hradní vědma má schopnost věštit z plamenů, s hrůzou v očích se od nich ale odvrací... A i bard Thurpis odkryje v další části svého eposu, který volně postavil na Ghabrinnelině vyprávění, svou předatavu o tom, jak se to s děsivou kletbou odehrálo...

14. Kapitola

Daší kapitola románu A spatřila jednorožce. Kapitola se odehrává v Mlžném hradě, sídle Hlídačů. Ghabrinnel spolu se Santrou vzpomínají na minulost a přemýšlí o budoucnosti...

13. Kapitola

Je tady další kapitola A spatřila jednorožce. Zasvěcení je u konce, ale žádné oslavy se nekonají. První zkouška mladé Hlídačky nedopadla podle plánů a neomylně přichází pocit viny. Co na to řekne vedoucí Hlídačů Tanira Bo?

12. Kapitola

Jak dopadne boj na krušinské pláni? Bude Srpec z Bogoly spoután kouzlem Spojení s bezvědomým věznem, aby bylo zastaveno jeho nelítostné vraždění? Přečtěte si v další kapitole A spatřila jednorožce!

11. Kapitola

Boj se Srpcem z Bogoly pokračuje a Grabrinnel se přitom snaží vzpomenout si na svůj výcvik, který absolvovala na Mlžném hradě a který ji měl na tuto zkoušku připravit. Ale někdy ani sebelepší příprava nezabrání velkému zklamání...

10. Kapitola

Shentara, na Mlžném hradě zvaná Ghabrinnel, vypráví Mlynářovi svůj životní příběh a začíná tím, jak čelila úkolu, jehož zvládnutí ji mělo zasvětit mezi Hlídače. Zajmout známého zabijáka Srpce z Bogoly a nechat ho projít kouzlem Spojejní ale nebude jen tak... První kapitola druhé části románu A spatřila jednorožce je tady!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama