Duben 2016

Návrat domů - 4. kapitola

24. dubna 2016 v 16:16 Návrat domů
Jak se Conread popere se svým neštěstím? Povídka Návrat domů končí a s ní i Conreadův příběh...


onread nasál chladný vzduch brzkého rána a zamyšleně se zastavil u nejbližší jabloně. Košatý strom začal okamžitě uvadat, bílé kvítky se kroutily jako hořící papír a dávaly se napospas vánku vanoucímu od moře, přinášejícímu vůni soli.


Návrat domů - 3. kapitola

20. dubna 2016 v 18:57 Návrat domů

Co je Conreadově sestře a jak se bolestnému poznání Conread postaví? Další kapitola povídky Návrat domů je na světě.

onread ar Glendeich se procházel sadem za rodinným sídlem. Kličkoval mezi rozkvetlými jabloněmi a na jeho zasmušilou tvář dopadaly okvětní lístky unášené větrem. Na chvíli se zastavil, zaposlouchal se do vzdáleného šumění vln a v mysli se mu vybavily události toho dne, kdy se vrátil domů.Návrat domů - 2. kapitola

18. dubna 2016 v 11:48 Návrat domů

Conread se blíží k rodinnému sídlu a těší se na shledání se svou rodinou. Povídka Návrat domů pokračuje!

amenný dvůr, sídlo lairda klanu Glendeich a jeho rodiny, stál na úbočí travnatého kopce svažujícího se ke skalnatému břehu uvězňujícímu v zálivu rozbouřený oceán. Na nebi nad ním plula šedá oblaka stejně chundelatá jako ovce pasoucí se na okolních pozemcích.Návrat domů - 1. kapitola

17. dubna 2016 v 17:05 Návrat domů

Hrdinou nové povídky na pokračování je Conread ar Glendeigh, syn lairda klanu vládnoucího jižní části ostrovů, který se po krvavé bitvě probouzí v léčitelském stanu... Povídka bude mít celkem čtyři kapitoly.


Kontakt

13. dubna 2016 v 19:59 Kontakt

Ozvěny příboje

13. dubna 2016 v 19:59 Ozvěny Příboje

Tam Ozvěny Příboje zní, kde se vlny tříští o skály jako sny o přicházející vědomí…


V této rubrice se objevují příběhy z fantasy světa ostrova Skarppa nacházejícího se v souostroví Želvy západně od Pevniny.

O samotném fantasy světě si můžete přečíst v sekci Toulky souostrovím, kde naleznete informace o dějinách ostrovů, zeměpisných údajích a každodenním životě obyvatel.

V části Truhlice příběhů jsou ukryté povídky a příběhy ze souostroví, které jsou rozděleny na krátké jednorázové povídky v rubrice Střípky fantazie a na delší příběhy na několik kapitol v rubrice Pro dlouhé večery. Básním a dalším lyrickým věcem je věnována rubrika Vyprávění slavných bardů. V tomto světě se rovněz odehrává román A spatřila jednorožce.


Román se odehrává na Mlžném hradě, v sídle Hlídačů, který se nalézá na jihovýchodě ostrova. Hlavní postavou je mladá dívka Shentara, které na Mlžném hradě přijala své druhé jméno, Ghabrinnel Mompri.

Anotace:
Shentara celý život toužila spatřit na vlastní oči jednorožce, bájného a podle všech tvrzení neexistujícího tvora. Když se ale sny promění v děsivou skutečnost, o čem zbývá snít? Mladá dívka, obtěžkaná děsivým posláním, se vydává na cestu křižovanou lží a zradou. Pronásledovaná nájemnými zabijáky, stejně jako stíny vlastní minulosti čelí smrtelnému nebezpečí, aby nakonec objevila pravdu o sobě samé a zasáhla do osudu celé země. Podaří se jí na své pouti spatřit jednorožce tak, jak je vídávala ve svých snech?

Román je rozdělen do jedenácti částí nazvaných většinou podle hlavních postav - Mlynář, Srpec, Thengor, Sidher, Jedubaba, Zaar, Dabaar, Tanira, Ada, Havran a Shentara. Ty jsou dále rozděleny do jednotlivých kapitol, a to čistě z důvodu jejich značného rozsahu. Každá část má navíc něco jako takový svůj úvodník nebo prolog, který danou část románu otvírá.

Román se odehrává v různých časových obdobích - objevují se např. vzpomínkové kapitoly, na druhou stranu veškeré scény s bardem Thurpisem jsou pohledem barda na setkání s mladou dívkou Ghabrinnel, jejíž příhoda, jež mu vyprávěla, mu vnukla nápad sepsat lyricko - epický epos Prokletí Havranů, který se prolíná celým románem.

Román vychází jako e-kniha pod novým názvem Když ožijí sny!

Pod odkazem si můžete přečíst první dvě části - Mlynář a Srpec.Ten Jediný

10. dubna 2016 v 19:52 Střípky fantazie

Další střípek je tady. Hlavní hrdina se probouzí na hřbětě svého koně, ale krajinu kolem sebe nepoznává. Kde se ocitl?


rastaré stromy s pokroucenými kmeny vypadají seschle a mrtvě. V tlusté kůře se otevírají temné dutiny a praskání dřeva zní jako poslední smrtelné výkřiky nemluvných úst. Dotěrné dřevěné hnáty s přelámanými dlouhými prsty šmátrajícími těsně nad zemí se proplétají se záludnými kořeny v neprostupnou síť.


Kromě nářku umírajících stromů není slyšet jediný zvuk. I vítr se bojí rozezvučet svěšené, holé hlavy zdejších velikánů. Lesem se povaluje mlha hustá jako ovesná kaše, vyvolávající dojem, že se na krajinu zřítila oblaka. Pěšina dlážděná suchým jehličím, dlouhým a pichlavým jako rozházené nože, se vleče do neznáma.

Bílá růže - 6. kapitola

6. dubna 2016 v 17:51 Bílá růže
Poslední kapitola Bílé růže, v jejímž znamení se nesl tento blog několik dní.


orgem dlouho seděl u pohasínajícího ohně a sledoval vlkomorovo mrtvé tělo. Vánice ustala, mezi pokřivenými prkny salaše prosvítaly paprsky úsvitu. Až když oranžové světlo zalilo celou planinu lesknoucí se námrazou jako hladina zamrzlého rybníka, vyšel Jorgem ven, aby se zhluboka nadechl čerstvého vzduchu.

Věděl, co musí udělat.

Bílá růže - 5. kapitola

4. dubna 2016 v 16:17 Bílá růže
Jak skončí Jorgemův boj o jeho život a o život jeho syna? A jak dopadne rozhovor Jorgema a vlkomora uprostřed staré salaše? Předposlední kapitola Bílé růže je tu přesně dle harmonogramu. :)

Bílá růže - 4. kapitola

3. dubna 2016 v 10:49 Bílá růže
Další kapitola povídky Bílá růže. Jorgem se po setkání s vlkomorem žene zpět do vesnice. Co ho tam čeká?estu lesem Jorgem nevnímal. Hnědákově zpocené kůži, kluzké jeho vlastní krví nevěnoval pozornost a větvím, jež ho škodolibě škrábaly po tvářích, se neobtěžoval vyhýbat.


Seskočil ze sedla u domku místního kováře, kde na doporučení hospodského nechal za nemalý obnos Janise v péči kovářovy ženy,a při běhu k zápraží přehlédl i ve sněhu otisknuté vlčí stopy.

Bílá růže - 3. kapitola

2. dubna 2016 v 11:27 Bílá růže

Jorgem a vlkomor ve staré salaši dál vzpomínají na minulost. Jak pokračuje příběh o hledání bílé růže? Příběh o naději, ale především o osudu dvou zcela odlišných mužů...

"…I vyběhla žena z domu do smrtící vánice vztahujíc ruce ke svému muži, na sobě jen noční košili, prosby o odpuštění za nevěru na rtech. Však sněhová bouře byla té noci tak silná, že jí uražený muž vmžiku zmizel z dohledu, a vichr zametal její stopy tak rychle, že nemohla najít cestu domů. Umrzla, aniž by se dočkala odpuštění. Však proměnila se v bílou růži. Ten, kdož ji najde kvést ve sněhové pustině, získá odpuštění a spásu, jichž se mladé ženě nedostalo, aby její smrt nebyla zbytečná…Bílá růže - 2. kapitola

1. dubna 2016 v 10:18 Bílá růže

Je tady druhá kapitola Bílé růže. Vlkomor i Jorgem se ve vzpomínkách vracejí do minulosti…

a skalnatém výběžku, trčícím vyzývavě do vzduchu nad horským údolím, stál naježený vlk. Srst měl stříbřitě popelavou a tak hustou, že budil dojem neskutečné mohutnosti, zatímco hladovýma, pichlavě žlutýma očima shlížel na malou vísku pod ostrohem. Těch několik budov bylo postaveno tak těsně u sebe, že to z výšky vypadalo, jako by se k sobě choulily k ochraně před mrazem, více než vesnice a její obyvatelé ho ale zajímala vzdálená, pomalu se pohybující tečka.