Ozvěny příboje

13. dubna 2016 v 19:59 |  Ozvěny Příboje

Tam Ozvěny Příboje zní, kde se vlny tříští o skály jako sny o přicházející vědomí…


V této rubrice se objevují příběhy z fantasy světa ostrova Skarppa nacházejícího se v souostroví Želvy západně od Pevniny.

O samotném fantasy světě si můžete přečíst v sekci Toulky souostrovím, kde naleznete informace o dějinách ostrovů, zeměpisných údajích a každodenním životě obyvatel.

V části Truhlice příběhů jsou ukryté povídky a příběhy ze souostroví, které jsou rozděleny na krátké jednorázové povídky v rubrice Střípky fantazie a na delší příběhy na několik kapitol v rubrice Pro dlouhé večery. Básním a dalším lyrickým věcem je věnována rubrika Vyprávění slavných bardů. V tomto světě se rovněz odehrává román A spatřila jednorožce.


Román se odehrává na Mlžném hradě, v sídle Hlídačů, který se nalézá na jihovýchodě ostrova. Hlavní postavou je mladá dívka Shentara, které na Mlžném hradě přijala své druhé jméno, Ghabrinnel Mompri.

Anotace:
Shentara celý život toužila spatřit na vlastní oči jednorožce, bájného a podle všech tvrzení neexistujícího tvora. Když se ale sny promění v děsivou skutečnost, o čem zbývá snít? Mladá dívka, obtěžkaná děsivým posláním, se vydává na cestu křižovanou lží a zradou. Pronásledovaná nájemnými zabijáky, stejně jako stíny vlastní minulosti čelí smrtelnému nebezpečí, aby nakonec objevila pravdu o sobě samé a zasáhla do osudu celé země. Podaří se jí na své pouti spatřit jednorožce tak, jak je vídávala ve svých snech?

Román je rozdělen do jedenácti částí nazvaných většinou podle hlavních postav - Mlynář, Srpec, Thengor, Sidher, Jedubaba, Zaar, Dabaar, Tanira, Ada, Havran a Shentara. Ty jsou dále rozděleny do jednotlivých kapitol, a to čistě z důvodu jejich značného rozsahu. Každá část má navíc něco jako takový svůj úvodník nebo prolog, který danou část románu otvírá.

Román se odehrává v různých časových obdobích - objevují se např. vzpomínkové kapitoly, na druhou stranu veškeré scény s bardem Thurpisem jsou pohledem barda na setkání s mladou dívkou Ghabrinnel, jejíž příhoda, jež mu vyprávěla, mu vnukla nápad sepsat lyricko - epický epos Prokletí Havranů, který se prolíná celým románem.

Román vychází jako e-kniha pod novým názvem Když ožijí sny!

Pod odkazem si můžete přečíst první dvě části - Mlynář a Srpec.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 13. dubna 2016 v 20:46 | Reagovat

krásné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama