Ozvěny příboje

13. dubna 2016 v 19:59 |  Ozvěny Příboje

Tam Ozvěny Příboje zní, kde se vlny tříští o skály jako sny o přicházející vědomí…


V této rubrice se objevují příběhy z fantasy světa ostrova Skarppa nacházejícího se v souostroví Želvy západně od Pevniny.

O samotném fantasy světě si můžete přečíst v sekci Toulky souostrovím, kde naleznete informace o dějinách ostrovů, zeměpisných údajích a každodenním životě obyvatel.

V části Truhlice příběhů jsou ukryté povídky a příběhy ze souostroví, které jsou rozděleny na krátké jednorázové povídky v rubrice Střípky fantazie a na delší příběhy na několik kapitol v rubrice Pro dlouhé večery. Básním a dalším lyrickým věcem je věnována rubrika Vyprávění slavných bardů. V tomto světě se rovněz odehrává román A spatřila jednorožce.


Román se odehrává na Mlžném hradě, v sídle Hlídačů, který se nalézá na jihovýchodě ostrova. Hlavní postavou je mladá dívka Shentara, které na Mlžném hradě přijala své druhé jméno, Ghabrinnel Mompri.

Anotace:
Shentara vždy toužila na vlastní oči spatřit jednorožce, bájného a podle všech tvrzení neexistujícího tvora. Když se ale sny promění v děsivou skutečnost, o čem pak zbývá snít? Mladá dívka se vydává na cestu křižovanou lží a zradou, aby na jejím konci objevila pravdu o sobě samé a konečně spatřila jednorožce tak, jak je vídávala ve svých snech.

Román je rozdělen do jedenácti částí nazvaných většinou podle hlavních postav - Mlynář, Srpec, Thengor, Sidher, Jedubaba, Zaar, Dabaar, Tanira, Ada, Havran a Shentara. Ty jsou dále rozděleny do jednotlivých kapitol, a to čistě z důvodu jejich značného rozsahu. Každá část má navíc něco jako takový svůj úvodník nebo prolog, který danou část románu otvírá.

Román se odehrává v různých časových obdobích - objevují se např. vzpomínkové kapitoly, na druhou stranu veškeré scény s bardem Thurpisem jsou pohledem barda na setkání s mladou dívkou Ghabrinnel, jejíž příhoda, jež mu vyprávěla, mu vnukla nápad sepsat lyricko - epický epos Prokletí Havranů, který se prolíná celým románem. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 13. dubna 2016 v 20:46 | Reagovat

krásné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama