Návrat domů - 1. kapitola

17. dubna 2016 v 17:05 |  Návrat domů

Hrdinou nové povídky na pokračování je Conread ar Glendeigh, syn lairda klanu vládnoucího jižní části ostrovů, který se po krvavé bitvě probouzí v léčitelském stanu... Povídka bude mít celkem čtyři kapitoly.adal temným vírem zastřených vzpomínek do hluboké marnosti zapomnění. Černá nicota se kolem něj točila jako ostnatá koule na konci řetězu jeho řemdihu před tím, než rozrazil helmici nejbližšího protivníka. Uprostřed vírů a prapodivných obrazců kroužících okolo jeho dezorientovaného bytí se začal rýsovat obrys vzdáleně připomínající lidskou postavu. Zmatení, jež zamlžovalo jeho mysl, mu nedovolovalo soustředit se na ten výjev, přesto se mu zdálo, že po něm stínová postava natahuje dlouhou ruku podobnou kostlivému pařátu. Toužil se před jejím dotykem skrýt, zmizet v tajemných zákoutích vířící krajiny, jeho tělo ho ale neposlouchalo. Když už skoro cítil zkažený dech na své kůži, prostor se prudce zatřásl a on nechával temnotu za sebou, jako by byl v pase přivázán k pevnému lanu, za něž ho neznámá síla táhla na slunce.

Zhluboka se nadechl. Do očí ho svou ostrostí uhodila bílá barva stanové látky. Přivřel víčka a instinktivně si zakryl obličej rukou. Bolestivě sykl, když ho tím pohybem zapálilo na hrudi.

"Zirreane! Tys to dokázal. On žije!" zaslechl překvapený ženský hlas následovaný úlevným vydechnutím. Po jeho pravé straně se někdo sesunul na židli.

"Nic takového jsem v životě neviděla," pokračovala neznámá žena. Ucítil studené prsty odhrnující krví nasáklou látku jeho prošívaného kabátce. "Krásná, čistá jizva," zašeptala udiveně. "Jak je vám?"

Zmateně zamrkal, a když odtahoval ruku stranou, všiml si, že má na zápěstí spáleninu připomínající sevřené prsty. Nevzpomínal si, kde se tam vzala, víc ho ale v mysli hlodala jiná otázka. "Co se stalo?" zeptal se roztřeseným hlasem. Vnímal kovový pach krve spolu s neodbytnou přítomností smrti a uvědomil si, že leží na lůžku v léčitelském stanu. V jeho zorném poli se objevila vzrušená tvář polní ošetřovatelky.

"Zranili vás v bitvě," pronesla. "Náš Léčitel vás přivedl opět k životu. Byl to zázrak," zajiskřilo jí nadšeně v očích.

Otočil pohled na unaveného muže středního věku sedícího zhrouceně po jeho pravé straně. Zirrean ar Hemawer, nejslavnější z ostrovních Léčitelů. Vzpomněl si, jak pro něj jeho otec, laird klanu Glendeich, před bitvou posílal. Chtěl mít pro své bojovníky v léčitelském stanu legendu, která by jim dodala odhodlání. Vždyť Zirrean skutečně dokázal v uzdravování zázraky.

Vše se mu náhle vrátilo.I průběh bitvy v údolí Ardaranu, na jehož úrodné území si činil nárok sousední klan.Vrátily se mu i okolnosti jeho zranění, k němuž přišel vlastní nepozorností. Zrak mu sjel k roztrženému kabátci, pod kterým se táhla dlouhá, léčitelským kouzlem čerstvě zacelená jizva.

"Zachránil jsi mě," došlo mu. Léčitel neodpověděl. Vypadal, jako by ho jediné slovo mohlo vyčerpat až k mdlobám. "Vytrhl jsi mě z náruče samotné smrti. Za to máš můj nehynoucí dík," pokračoval. "Jsem Conread ar Glendeich, syn laidra našeho klanu. Můj život teď patří tobě. Splním každé tvé přání."

Léčitel se jen unaveně usmál. "Tak jdi a žij." 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SasuKe SasuKe | Web | 17. dubna 2016 v 17:30 | Reagovat

Vypadá to zajímavě, je  to krátké, tak zatím nemám tolik co k tomu říct,  ale líbí se mi to. :3

2 ozvenypriboje ozvenypriboje | E-mail | Web | 17. dubna 2016 v 17:33 | Reagovat

[1]: Dík za komentář :) Budou čtyři kapitolky, všechny kraťoučké, ale to rozdělení mi dějově tak nějak sedělo, tak jsem si troufla udělat jich víc a kratší :D

3 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 17. dubna 2016 v 18:44 | Reagovat

Píšeš prostě skvěle! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama