Srpen 2016

I kletba sbližuje - 13. kapitola

30. srpna 2016 v 12:12 I kletba sbližuje
Objevil snad Snape konečně řešení, jak Hermionu zachránit? Kdo už někdy slyšel o Voynichově rukopise, ruku vzhůru!Usmívající se Kdo ne, přečtěte si další kapitolu povídky I kletba sbližuje...


Snape se skepticky díval na snad již tisíckrát pročítaný odstavec. Přestože informace v něm považoval spíše za pohádku, zasely v něm semínko naděje, kterou necítil už dávno.

Připadalo mu, že v příšeří, jež ve sklepení panovalo, a z neustálého pročítání textů už skoro nevidí, na hodiny často přicházel nepřipravený, a už si ani nedokázal užívat zesměšňování nebelvírských studentů, které ho jindy bavilo. Nemohl se soustředit na nic jiného než na záležitosti týkající se Grangerové. Ta se předchozí den probrala z bezvědomí, stále ale byla na ošetřovně. Navštívit ji samozřejmě nebyl, ale od Brumbála a Minervy dostával pravidelné reporty o jejím stavu. Obával se, že jsou oba dva přesvědčeni, že mu na tom nějakým způsobem velice záleží. Možná to byla pravda, proč by to měl zapírat sám sobě, ale nepřál si, aby o tom někdo další byť jen spekuloval.

I kletba sbližuje - 12. kapitola

18. srpna 2016 v 12:19 I kletba sbližuje

Hermiona je v bezvědomí a Snape se upne k práci ve snaze najít lék, který by jeho bývalou studentku zachránil.


Snape si nevzpomínal, že by kdy takhle nesl ženu v náručí. Ano, za celý svůj život prožil mnoho vzrušujících, jedinečných a neskonale deprimujících zážitků, ale nikdy neměl v náručí takovou mladou a krásnou ženu. Jakkoliv se ke slečně Grangerové choval v hodinách i mimo ně, nemohl popírat, že z ní vyrostla vnadná čarodějka.

I kletba sbližuje -11. kapitola

10. srpna 2016 v 10:56 I kletba sbližuje
Povídka I kletba sbližuje pokračuje. Co se stane poté, co Hermiona našla Snapea zraněného na bradavické chodbě? Bude ochoten sklonit hlavu a dojít se jí omluvit nebo poděkovat?


Ležela na pohovce ve svých komnatách a pevně svírala velký červený polštář, který se v jejím náručí mačkal a krabatil stejně jako její tvář, když si vzpomněla na mistra lektvarů a na to, co jí řekl.

I kletba sbližuje - 10. kapitola

7. srpna 2016 v 12:29 I kletba sbližuje

Ano, léčba většinou bývá nepříjemná a léky a lektvary chutnají hořce, tohle kurýrování ale bude podle všeho obzvláště útrpné…


rumbál si složil prsty pod bradu a skrz své půlměsícové brýle zhlédl všechny přítomné. "Souhlasím s Minervou," zakončil debatu, která se v ředitelně rozhořela, a významně se zadíval na Snapea, aby svým přímým pohledem předešel výlevu rozhořčení, k němuž se dle výrazu ve tváři mistra lektvarů nevyhnutelně schylovalo.