Září 2016

I kletba sbližuje - 17. kapitola

25. září 2016 v 10:42 I kletba sbližuje

Snape se ocitá v kómatu, zatímco Hermiony stav se stále zhoršuje a naděje na její záchranu je nenávratně ztracena. Nebo není?Uběhlo několik dní od doby, co Hagrid našel Snapea v bezvědomí na hranici školních pozemků, a on stále ležel na ošetřovně, aniž by jen na chvíli otevřel oči. Když ho bradavický šafář přinesl, vypadal, jako by se porval s tuctem Smrtijedů. Madam Pomfreyová ale ihned poznala, že za jeho zranění nemůžou kletby, nikdo si ale nedokázal představit, co mohlo takové rány způsobit.

Hermiona tenkrát právě mířila s náručí plné knih od madam Pinceové zpět do Minervina kabinetu, když zaslechla spěšné kroky a spatřila profesorku Přeměňování, jak jí běží naproti. "Zrovna jsem mluvila s Brumbálem," vydechla. "Profesor Snape se vrátil."


I kletba sbližuje - 16. kapitola

21. září 2016 v 9:02 I kletba sbližuje

Snape konečně objeví vstup do magického údolí a musí bojovat nejen o život slečny Grangerové, ale i o ten svůj…Snape kroužil podél domnělé hranice magického údolí a dával si dobrý pozor, aby se nepřiblížil příliš a nechytil se do prostorové pasti, zároveň však, aby se pohyboval dost blízko a nic nepřehlédl. Hranici už skoro celou obešel a začínal být nervózní, že nic neobjevil, když narazil na kus skály zarostlé popínavými rostlinami. Chtěl překážku obejít, ale všiml si, že na ni navazuje nízká rozpadlá zeď, která dost možná vedla až k ruinám kláštera a ubytoven pro mnichy. Mohlo se jednat o pozůstatky únikové chodby? V případě napadení by však chodba nevedla do bezpečí, ale ústila by přímo do skály. To nedávalo smysl. Nebo se jednalo o chodbu na skryté místo? Vždyť ta skála klidně mohla být dobře utajenou branou…

I kletba sbližuje - 15. kapitola

14. září 2016 v 10:24 I kletba sbližuje

Snape se pustil do hledání ztraceného údolí a rovněž do hledání odpovědí ve svém srdci…


Zadul silný, ledový vítr a prohnal poprašek mořské vody kolem pokroucených, solí vybělených kmenů starých stromů sklánějících se k hladině zpěněného moře. Vzduch zajiskřil a na kamenitém břehu se objevila temná postava vysokého, štíhlého muže, jehož dlouhý cestovní plášť za ním ve větru divoce vál, takže připomínal přerostlého netopýra.


I kletba sbližuje - 14. kapitola

7. září 2016 v 13:46 I kletba sbližuje

Snape se připravuje na svou cestu za hledáním ztraceného magického údolí, zbývá ale ještě jedna věc, kterou musí udělat…


Snape pronesl heslo a po točitých schodech vystoupal do Brumbálovy pracovny. Ředitel bradavické školy seděl za svým stolem, jako by se zasekl uprostřed nějaké světoborné myšlenky, a nepřítomně hleděl na fénixe odpočívajícího na bidýlku zavěšeném po jeho levé straně.

"Pojď dál, Severusi," pronesl klidně, aniž by se na příchozího otočil, když Snape po letmém zaklepání otevřel dveře a vešel dovnitř. "Co mi přinášíš za novinky?"