Listopad 2016

I kletba sbližuje - 22. kapitola

27. listopadu 2016 v 18:28 I kletba sbližuje
Snape se probouzí s kocovinou a Hermiona jede navštívit rodiče. Budou vánoční svátky skutečně dny klidu a míru?

S touhle kapitolou jsem dost nespokojená, protože na psaní teď vůbec nemám čas, ale snad mi to odpustíte... )


Snape se probudil do šera své ložnice a jasné mu byly dvě věci. Věděl, že ho pekelně bolí hlava a že jinak neví vůbec nic. Co se včera dělo? přemítal, když odhrnoval přikrývku. Mátožně se opřel o noční stolek a nahmatal malou skleněnou lahvičku, ke které byl připevněn pergamen se vzkazem.

Tohle jsem našel v tvém skladu. Podle toho, jak jsi včera vypadal, se určitě bude hodit.

Brumbál

I kletba sbližuje - 21. kapitola

5. listopadu 2016 v 13:47 I kletba sbližuje

Nastává zima a s bílou sněhovou pokrývkou přichází i vánoční ples… S kým si Hermiona zatančí pod jmelím? :DHermiona se cítila tak dobře, jako už dlouho ne. Stála před vyleštěným zrcadlem ve svých komnatách a spokojeně se v něm prohlížela.

Byl první den zimních prázdnin, takže se ráno dlouho povalovala v posteli, pak otevřela okno do sněhem zářící krajiny a rozhodla se vyrazit na ústředí Fénixova řádu. S Ronem, Harrym a Giny se vydováděli ve sněhu, jako by byli opět malé děti, které mohou zapomenout na šířící se nebezpečí a temnotu, dokonce postavili i obrovského sněhuláka, toho ale Fred s Georgem rozprskli kouzlem Reducto.

Celou dobu ji zajímalo, co v takový krásný zimní den asi dělá Snape, předvánoční pohoda na ústředí ale podobné myšlenky brzo rozehnala. Zakázala si na něj myslet, aby jí nic nemohlo zkazit zimní prázdniny a večerní ples na oslavu blížících se svátků.