Stíny Vichrovského kláštera jsou odevzdané!

3. března 2018 v 16:30 |  Moje hlody
Tak jsem poslední únorový den, v třeskutém mrazu a s nudlí u nosu, konečně odevzdala v sídle nakladatelství Fragment fantasy detektivku pro mládež s názvem Stíny Vichrovského kláštera jako příspěvek do literární soutěže Hvězda inkoustu 2017. Na knize jsem pracovala posledních sedm měsíců spolu se sestrou téměř každý volný víkend. Doufám, že pořadové číslo 26. nám přinese štěstí, ačkoliv naděje jsou malé a moc si nevěříme. Držte ale palce!:)Stíny Vichrovského kláštera - popis děje

Branou uzavřeného mnišského kláštera na Vichrově prochází nový prosebník o místo v řádu. Mladík s temnou minulostí je přijat mezi novice, jaké jsou ale jeho skutečné úmysly?

Hned první noc pod rouškou tmy prohledává klášterní areál, přičemž narazí na dva mnichy vracející se tajnou chodbou z nedaleké vesnice. Přistižení bratři ho napadnou a on je zabije a pohřbí na zeleninové zahradě místního bylinkáře. Při kopání hrobů však náhodně odkryje jinou mrtvolu. Tělo je podezřele vysušené, jako by z něj někdo vysál všechnu životní sílu, a jeho nález potvrzuje, že se v klášteře děje něco podivného.

Druhý den opat zahajuje pátrání po pohřešovaných bratrech. Hlavním vyšetřovatelem jmenuje svého správce, jemuž bezvýhradně důvěřuje. Čerstvý novic, nezaslepený předsudky a vztahy s ostatními mnichy, který navíc oplývá potřebnými zkušenostmi z předešlého povolání, je ustanoven jeho pomocníkem.

Zatímco mladík pod správcovým dohledem vyšetřuje své vlastní zločiny, odkrývá zároveň hrůzostrašné tajemství, jež se ho dotýká víc, než by si přál.

Postupně vychází najevo, že opat ho nepřijal do řádu, ani ho nepřipustil k vyšetřování jen z dobré vůle a prozřetelnosti, stejně jako on v klášteře nehledá cestu k Bohu.

Když je zavražděn starý bylinkář, začíná novic pojímat strašlivé podezření. Stopy ho zavádí až do dávné minulosti, kdy světem obcházelo zlo, jež dokázali přemoci jen ti nejudatnější bojovníci. Co však jeho protivníci netuší, je, že nový člen řádu není ani zdaleka tak obyčejný, za jakého se vydává.

Na Vichrově se schyluje k bitvě mezi dobrem a zlem, jež rozhodne o osudu světa. Bude mladík schopný ji vybojovat?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 3. března 2018 v 17:32 | Reagovat

Držím palce, určitě ti to vyjde!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama